Η πρώτη προπόνηση της Εθνικής ενόψει Μαυροβουνίου (video)
Η αποστολή της Εθνική Ελλάδας Γυναικών έφτασε σήμερα το πρωί (27/5) στην Κρήτη, για την αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της κατηγορίας C των προκριματικών για το Euro 2025, με αντίπαλο το Μαυροβούνιο (31/5).
Στις 31/5 η εθνική υποδέχεται το Μαυροβούνιο, ενώ στις 4/6 θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας με τα Νησιά Φερόε.
Η πρώτη προπόνηση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πραγματοποιήθηκε στις 17:00 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο Ηρακλείου, χωρίς κάποιο απρόοπτο. Ο Αλέξανδρος Κατηκαρίδης μίλησε στις παίκτριες τους, θέτοντας τους στόχους για τα δύο παιχνίδια που έρχονται.
Η Ελλάδα έχει κάνει το 2/2, με νίκες κόντρα σε Νησιά Φερόε και Ανδόρα, ενώ κύριος αντίπαλος της είναι το Μαυροβούνιο καθώς ισοβαθμούν με έξι βαθμούς.
View this post on Instagram