Διεθνή

Περίεργο σκηνικό στο Συρία – Βόρεια Κορέα: Οι γηπεδούχοι νικούσαν 1-0, αλλά έχασαν… με το ίδιο σκορ!

06.06.24 | 21:51

Στο ματς ανάμεσα στη Συρία και τη Βόρεια Κορέα που διεξήχθη στο Λάος για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου συνέβη ένα απίστευτο περιστατικό!

Συγκεκριμένα η αναμέτρηση έληξε 1-0 υπέρ των, τυπικά, φιλοξενούμενων με γκολ στα τελευταία λεπτά, όμως νωρίτερα οι Σύριοι είχαν πάρει προβάδισμα, το οποίο δεν αναγωρίστηκε ποτέ!

Η Ασιατική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία στο ημίχρονο έδωσε ως σκορ το 1-0  υπέρ των Σύριων με γκολ του Αλ Σομά και λίγα λεπτά αργότερα αυτό άλλαξε… μυστήρια κι έγινε 0-0!

Εύλογα ερωτηματικά προκάλεσε το γεγονός ότι το ματς σταμάτησε να προβάλεται για περίπου επτά λεπτά χώρις λόγο, κάτι που κάνει ακόμη πιο πιθανό το γεγονός να υπήρξαν εξωτερικοί παράγοντες στη διαμόρφωση του αποτελέσματος.

Με αυτή τη νίκη η Β. Κορέα είναι πλέον στο -1 από τη Συρία μια αγωνιστική πριν το φινάλε.