Ελεύθερος από την Μαρκό ο Αλεξίου
Παρελθόν αποτελεί πλέον ο Ηρακλής Αλεξίου από την Μαρκό καθώς έμεινε ελεύθερος.
Ο παίκτης αγωνίστηκε για την ομάδα μόνο τη περασμένη σεζόν, με τους ανθρώπους του συλλόγου να αναφέρουν πως ο ίδιος ξεχώρισε από τη πρώτη στιγμή για το ήθος και τον επαγγελματισμό του.
Το Δοιηκητικό Συμβούλιο τον ευχαρίστησε για τη προσφορά του στον σύλλογο και του ευχήθηκαν τα καλύτερα.
Η ανακοίνωση της Μαρκό:
«Η ΓΣ Μαρκό ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τον Ηρακλή Αλεξίου, ο οποίος φόρεσε τη φανέλα της ομάδας την αγωνιστική περίοδο 2023-2024. Ο Ηρακλής ξεχώρισε από την πρώτη στιγμή για το ήθος και τον επαγγελματισμό του, αποτελώντας, παράδειγμα προς μίμηση για κάθε ποδοσφαιριστή. Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο αισθάνονται την ανάγκη να τον ευχαριστήσουν θερμά για όσα προσέφερε στον σύλλογο και να του ευχηθούν ό,τι καλύτερο στη συνέχεια της καριέρας του».