Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Νίκη στο φινάλε για την Μπάνια Λούκα
Μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις πήρε η Μπάνια Λούκα που επικράτησε με 1-0 της Εγνατία στο πλαίσιο του 1ου προκριματικού γύρου του Champion League.
Υπενθυμίζεται ότι από αυτό το ζευγάρι βγαίνει ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον δεύτερο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.
Η Μπάνια Λούκα είχε την κατοχή, όμως δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα της Εγνατία, μέχρι που η αποβολή του Ζεϊνουλάι στο 58′ άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης.
Τελικά η ομάδα από την Βοσνία πήρε τη νίκη χάρη στο γκολ του Νταμίρ Χρέλτζα στο 90+6 και θα πάει με το… τρίποντο στις αποσκευές στις, στην ρεβάνς που θα γίνει στις 17/7 στην Αλβανία.