Κάτοικος Σαουδικής Αραβίας ο Γιώργος Δώνης (video)
Στη Σαουδική Αραβία και πιο συγκεκριμένα στην Ελ Καλίτζ θα συνεχίσει την προπονητική του καριέρα ο Γιώργος Δώνης, μετά την επίσημη ανακοίνωση του συλλόγου.
Ο Έλληνας προπονητής αποχώρησε από την Αλ Ουέχντα και υπέγραψε στην Ελ Καλίτζ, ενώ ανακοινώθηκε από τη νέα του ομάδα, με video, το οποίο αρχίζει με πρώτην πλάνο την ελληνική σημαία και λεζάντα που γράφει στα ελληνικά: «καλώς ήρθες στο κλαμπ μας».
Ο Γιώργος Δώνης ξεκίνησε ως προπονητής από τον Ηλυσιακό και στη συνέχεια κοούτσαρε ΑΕΛ, ΑΕΚ, Ατρόμητο, ΠΑΟΚ, ΑΠΟΕΛ, Σάρτζα, ΑΠΟΕΛ, Παναθηναϊκό και Μακάμπι Τελ Αβίβ.
καλως ηρθες στο κλαμπ μας 👋🏻
🔰أهــلاً بـــك فـي #نادي_الخليج pic.twitter.com/vYuKI7ZLnc
— نادي الخليج السعودي (@Khaleejclub) July 11, 2024
📃 السـيـرة الـذاتـيـة لـلـيـونـانـي «دونيس»
عدة محـطـات وإنجـازات محلية وخارجية ..↪️
مـرحلة وتـاريخ جديد بألـوان #نادي_الخليج 🔜 pic.twitter.com/P4k8R5LiCU
— نادي الخليج السعودي (@Khaleejclub) July 11, 2024