Ο Γκελν Νίμπεργκ στο Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος
Η UEFA γνωστοποίησε τους διαιτητές των ευρωπαϊκών αναμετρήσεων, με τον Σουηδό Γκελν Νίμπεργκ να ορίζεται για το παιχνίδι Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος.
Ο Σουηδός έχει ξανα σφυρίξει τον Ολυμπιακό σε ευρωπαϊκή αναμέτρηση, στο Europa League, στον αγώνα με την Γκενκ. Το συγκεκριμένο ματς έληξε 1-0 υπέρ των Πειραιωτών.
Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Μεχμέτ Τσουλούμ και Αντρέας Σόντερκβιστ, ενώ τέταρτος ο επίσης Σουηδός, Φρέντρικ Κλίτε. Στο VAR θα βρίσκονται δύο Γερμανοί, και συγκεκριμένα ο Μάρκο Φριτς με AVAR τον Σέρεν Στορκς.