Athens Kallithea Φωτογραφία: Intime

Athens Kallithea: Φιλική νίκη με 3-0 απέναντι στη Σκερντεμπέου

17.07.24 | 10:21

Η Athens Kallithea ξεκίνησε την προετοιμασία της για την επιστροφή της στη Stoiximan Super League, με φιλική νίκη απένανρι στην αλβανική Σκερντεμπέου με 3-0, στο Προπονητικό Κέντρο Ευάγγελος Παντελίδης στην Πτολεμαΐδα το απόγευμα της Τρίτης (16/7).

Στο 45ο λεπτό, η Athens Kallithea πήρε το προβάδισμα από μία αριστοτεχνική απευθείας εκτέλεση του Ματίγια. Η ομάδα της Καλλιθέας βρήκε δίχτυα δύο ακόμη φορές στην επανάληψη, με τον Νίκο Καινούργιο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, και τον Γιάννη Λουκίνα να βρίσκει το τρίτο γκολ από κάθετη πάσα του Ορέστη Τσιντώνη λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Ο Μάσιμο Ντονάτι δοκίμασε δύο παίκτες στην χθεσινή αναμέτρηση.

Athens Kallithea – Σκερντεμπέου 3-0

Athens Kallithea: Μπερνάμπ, Ματίγιεσικ, Πασαλίδης, Τσιβελεκίδης, Σοίρι, Δοκιμαστικός παίκτης, Ματίγια, Μανθάτης, Μουτίνιο, Βασιλόγιαννης, Ουλντρίκις

Αναπληρωματικοί: Γκέλιος, Κυνηγόπουλος, Σίλβα, Τσιντώνης, Σαρδέλης, Τουλγέρογλου, Λουκίνας, Δοκιμαστικός παίκτης