Με Μπόρατς Μπάνια Λούκα ο ΠΑΟΚ
18.07.24 | 01:21
Την Μπόρατς Μπάνια Λούκα από τη Βοσνία θα αντιμετωπίσει τελικά ο ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, με το πρώτο ματς διεξάγεται στην Τούμπα την ερχόμενη Τετάρτη (24/7) στις 20:30.
Οι Βόσνιοι, που στο πρώτο ματς στην Μπάνια Λούκα κέρδισαν την Εγνατία με 1-0, τα βρήκαν… σκούρα στη σημερινή ρεβάνς στο Ελμπασάν και χρειάστηκαν τα πέναλτι για να «τσεκάρουν» την πρόκριση.
Στο 16΄ η Εγνατία ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα με τον Ιμπραχίμογλου ωστόσο στο 31΄ ο Λούκιτς πέτυχε το 1-1 και έδωσε ξανά το προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.
Στο 82ο λεπτό, ο Ντουκουό πέτυχε το 2-1 και έστειλε το ματς στην παράταση, στην διάρκεια της οποίας καμία εκ των δύο ομάδων δεν πήρε κάποιο ρίσκο.
Έτσι, η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι, με την Μπόρατς να σκοράρει τέσσερις φορές από τα έντεκα μέτρα και την Εγνατία μόλις μία!