Αλεξανδρούπολη FC: Ενίσχυση με Δημητριάδη
Συνεχίζει να… καλπάζει στο μεταγραφικό κομμάτι η Αλεξανδρούπολη FC.
Συγκεκριμένα, απέκτησε τον Γιώργο Δημητριάδη. Πρόκειται για τον 20χρονο μεσοεπιθετικός ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Πανθρακικού και στη συνέχεια αγωνίστηκε στην ομάδα Κ-15 της Ξάνθης.
Επόμενος σταθμός του, ήταν οι ομάδες Κ-17 και Κ-19 του Πανιωνίου, ενώ είχε και μία συμμετοχή στην αντρική ομάδα. Πέρυσι αγωνίστηκε στη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου.
Η ανακοίνωση, αναφέρει:
«Παίκτης της Αλεξανδρούπολης FC είναι από σήμερα και ο Δημητριάδης!
Ούτε μία μέρα ανεκμετάλλευτη δεν θέλουν να αφήσουν οι διοικούντες την Αλεξανδρούπολη F.C, προχωρώντας κυριολεκτικά καθημερινά στην ενίσχυση την ομάδας.
Σήμερα (18/07) ήταν σειρά του νεαρού Αλέξανδρου Δημητριάδη να έρθει σε συμφωνία με την Αλεξανδρούπολη FC και να τεθεί στη διάθεση του Νίκου Μπαχαρίδη.
Ο 20χρονος επιθετικός χαφ, ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Πανθρακικού και στη συνέχεια αγωνίστηκε στην ομάδα Κ-15 της Ξάνθης. Επόμενος σταθμός του, ήταν οι ομάδες Κ-17 και Κ-19 του Πανιωνίου, ενώ είχε και μία συμμετοχή στην αντρική ομάδα. Πέρυσι αγωνίστηκε στη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου».