Με Μπότεφ Πλόβντιβ ο Παναθηναϊκός – Πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ
Έμαθε αντίπαλο ο Παναθηναϊκός, για τον β’ προκριματικό γύρο του Europa League.
Συγκεκριμένα, οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν την Μπότεφ Πλόβντιβ, που υπερκέρασε το εμπόδιο της Μάριμπορ, μετά το 2-2 της Σλοβενίας και με συνολικό σκορ 4-3, πήρε την πρόκριση και ετοιμάζεται για τις διπλές αναμετρήσεις με την ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο.
Έτσι, ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί το βράδυ της Πέμπτης 25/7 την Μπότεφ Πλόβντιβ στο ΟΑΚΑ, ενώ μια εβδομάδα αργότερα και συγκεκριμένα την 1η Αυγούστου, η «πράσινη» αποστολή θα ταξιδέψει για τη Βουλγαρία, όπου θα διεξαχθεί ο αγώνας ρεβάνς, στο «Χρίστο Μπότεφ», έδρα της ομάδας του Πλόβντιβ.