screenshot

UEFA EUROPA LEAGUE

Αντίπαλοι Παναθηναϊκού: Τριάρα πριν τo ΟΑΚΑ η Μπότεφ Πλόβντιβ

21.07.24 | 21:13

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 2ο γύρο του Europa League, Μπότεφ Πλόβντιβ ξεκίνησε δυναμικά την παρουσία της στο Βουλγάρικο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-1 της Μπότεφ Βράτσα.

Στον αγώνα που έλαβε χώρα σήμερα, η ομάδα του Κερκέζ παρουσίασε ένα οργανωμένο και αποτελεσματικό σύνολο. Η νίκη αυτή δίνει αυτοπεποίθηση στην Μπότεφ Πλόβντιβ ενόψει της αναμέτρησης την Πέμπτη (25/7).

Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε ο Σέκουλιτς στο 54ο λεπτό, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. Τρία λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το δεύτερο τέρμα για την Μπότεφ Πλόβντιβ, κάνοντας το 2-0

Η Μπότεφ Βράτσα αντέδρασε και μείωσε σε 2-1 με τον Γκένοφ στο 60ο λεπτό, γεγονός που έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Παρά την πίεση, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την ψυχραιμία τους και με γκολ του Καραμπέλιοφ στο 77ο λεπτό, διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

Η ενδεκάδα της Μπότεφ: Ιγκόνεν, Ουκάκι, Ταμ, Ντιαμπατέ, Γιορντάνοφ, Καραμπέλιοφ, Κορόσετς, Ενγουατσούκου, Ιλίεφ, Ποπόφ, Σέκουλιτς.

Από τον πάγκο ήρθαν οι: Ακέρε, Μπαλογιάννης, Ετό, Ρεμέικις.