screenshot

Διεθνή

Φοβερά πράγματα στους Ολυμπιακούς Αγώνες: Επέστρεψαν για τρια λεπτά Αργεντινή και Μαρόκο (Videos)

24.07.24 | 20:11

Στην πρεμιέρα του τουρνουά ποδοσφαίρου ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων σημειώθηκε ένα πρωτοφανές φιάσκο.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα μεταξύ της Αργεντινής και του Μαρόκο, η Αργεντινή κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μεδίνα σε μια επεισοδιακή φάση στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά την ισοφάριση, επικράτησε χάος καθώς Μαροκινοί οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, προκαλώντας επεισόδια.

Οι παίκτες της Αργεντινής έφυγαν στα αποδυτήρια εξαιτίας της επικίνδυνης κατάστασης.

Παρόλο που αρχικά είχε ανακοινωθεί η λήξη του αγώνα, ο διαιτητής επέμενε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Οι δύο ομάδες αρνήθηκαν αρχικά να επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο, μετά από δύο ώρες, ο διαιτητής αποφάσισε ότι το ματς θα συνεχιστεί και το γκολ της Αργεντινής θα ακυρωθεί ως οφσάιντ διατηρώντας το σκορ 2-1 υπέρ του Μαρόκο.

Οι παίκτες των δύο ομάδων ξαναμπήκαν για τρία λεπτά με την ομάδα του Μαρόκο να παίρνει τελικά τη νίκη.