Ξάνθη: Επιθετική ενίσχυση με Γκασιμπαγιαζίδη
Μετά την έλευση των έμπειρων γηγενών, Τορομανίδη και Δόντσου, ο ΑΟΞ απέκτησε ακόμα έναν Ξανθιώτη με παραστάσεις σε εθνικές κατηγορίες.
Ο λόγος για τον Πέτρο Γκασιμπαγιαζίδη, 23χρονο επιθετικό που ξεκίνησε από την Κ19 της Ξάνθης και έχει αγωνιστεί σε Ελπίδα Γενισέας, Ορφέα Ξάνθης και Παναχαϊκή.
Αναλυτικά η ενημέρωση από τους Θρακιώτες:
«Ο Αθλητικός Όμιλος Ξάνθης ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Πέτρου Γκασιμπαγιαζίδη. Γεννημένος στις 06/03/2001 , αγωνίζεται στα εξτρέμ και προστίθεται στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας μας. Καλώς όρισες Πέτρο !».