Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Μπούρμπου και Αναστασιάδου προκρίθηκαν στα ημιτελικά της Κωπηλασίας (video)
Τερμάτισαν στην 2η θέση στα προκριματικά των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 και περνάνε στους ημιτελικούς, η Χριστίνα Μπούρμπου και η Ευαγγελία Αναστασιάδου στο δίκωπο κωπηλασίας.
Το δίδυμο Χριστίνα Μπούρμπου – Ευαγγελία Αναστασιάδου ρίχθηκε στη μάχη για τον προκριματικό της δικώπου γυναικών και κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά του αγωνίσματος της κωπηλασίας, στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024, έχοντας σαν στόχο, την παρουσία τους στον τελικό.
Το ελληνικό πλήρωμα αγωνίστηκε στην τρίτη προκριματική σειρά και τερμάτισε στη δεύτερη θέση με χρόνο 7:20.49. Πρώτη τερμάτισε η Αυστραλία (7:16.58), τρίτη η Χιλή (7:23.01) και τέταρτη η Ισπανία (7:24.01).