Ολυμπιακοί Αγώνες: Πρόκριση στους «16» της ξιφασκίας για την Γκουντούρα (video)
Η Δώρα Γκουντούρα. ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στους Ολυμπιακούς Αγώνες, επικρατώντας με σκορ 15-3 της Καναδής, Πάμελα Μπριντ΄Αμούρ, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στους «16» του τουρνουά της σπάθης Γυναικών.
Η Ελληνίδα ξιφομάχος «καθάρισε» από νωρίς την αναμέτρηση, παίρνοντας από νωρίς το πάνω χέρι στο ματς, κατακτώντας τους πρώτους 12 πόντους του αγώνα!
Πλέον, η Γκουντούρα, που είναι Νο.6 του ταμπλό, θα κληθεί σε λίγες ώρες (16:00) να αντιμετωπίσει την Γαλλίδα, Σεσίλια Μπερνέρ (Νο. 11 του ταμπλό) με στόχο την πρόκριση στα προημιτελικά του αγωνίσματος.