Κράτησε την Ροπόκη η ΑΕΚ
Παραμένει… κιτρινόμαυρη η Μαριάνθη Ροπόκη, με την ΑΕΚ να ανακοινώνει επίσημα την παραμονή της στο ρόστερ.
Μία αθλήτρια που προσέλκυσε το ενδιαφέρον ομάδων (και) από το εξωτερικό, όπως αναφέρει η Ένωση, καταφέρνοντας οι ιθύνοντες του συλλόγου να την διατηρήσουν στο δυναμικό της Ένωσης.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΑΕΚ
«Η ΑΕΚ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας της με την Μαριάνθη Ροπόκη. Η 13χρονη (09/01/2011) αθλήτρια θα ενισχύσει και τη νέα σεζόν το τμήμα της Γυναικείας ομάδας Ποδοσφαίρου.
Η Μαριάνθη Ροπόκη αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα της γενιάς της, ενώ για την ίδια έχει υπάρξει και ενδιαφέρον από το εξωτερικό».
View this post on Instagram