Δεύτερη φιλική ήττα με… τεσσάρα για τη Λαμία
Η Λαμία στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε σε ολλανδικό έδαφος, γνώρισε ξανά την ήττα αυτή τη φορά από τη Σπάρτα Ρόττερνταμ, ξανά με το βαρύ 4-1, όπως και στην αναμέτρηση απέναντι στη Γκρόνιγκεν.
Ο Μαρίνος Σατσιάς θα προσπαθήσει να κρατήσει από τον αγώνα τα θετικά στοιχεία, όπως την γρήγορη ισοφάριση, μετά το γκολ στο 2ο λεπτό που δέχθηκε η ομάδα της Φθιώτιδας.
Μόλις στο 2′ ο Μπριμ, άνοιξε το σκορ για τη Σπάρτα, με τον Καναδό επιθετικό να πετυχαίνει και τα υπόλοιπα 3 γκολ της ομάδας του στο 17′, το 43′ και το 47′.
Για την ομάδα της Φθιώτιδας είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Βλαχομήτρος στο 8′.
Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό που έδωσε η Λαμία σε ολλανδικό έδαφος, καθώς το τελευταίο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, το Σάββατο 10 Αυγούστου στις 20:00, εκτός έδρας απέναντι στον Άρη.