Ο Βίσαρ Καστράτι «σφυρίζει» το πρώτο ματς της ΑΕΚ με Νόα
Την ερχόμενη Τρίτη (6/8, 19.00), η ΑΕΚ αντιμετωπίζει την Νόα στην Αρμενία, στο πλαίσιο του γ’ προκριματικού γύρου του Conference League.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο 37χρονος Βίσαρ Καστράτι, Β’ κατηγορίας της UEFA από το Κόσοβο. Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του, Έντμοντ Ζεκίρι και Φατμίρ Σεκιράκα, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Μέντορ Αγέτι. Στο VAR θα βρίσκεται ο Αλμπάν Σάλα, με βοηθό τον Γκράνιτ Χισένι, επίσης από το Κόσοβο.