Ροντινέι: «Είμαστε σε διαδικασία προετοιμασίας – Πιστεύω θα κάνουμε καλά πράγματα»
Ο νεανικός Ολυμπιακός του Μεντιλίμπαρ άφησε πολλές υποσχέσεις και στο 1-1 επί ιταλικού εδάφους με την Ρόμα.
Ο Ροντινέι φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού στο φιλικό με τη Ρόμα, ευστόχησε στο πέναλτι που διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και μίλησε για την εμφάνιση της ομάδας του στα δύο φιλικά.
Αναλυτικά όσα ανέφερε
Για τις εντυπώσεις του από τα δύο παιχνίδια:
«Είμαστε σε μία διαδικασία προετοιμασίας. Παίξαμε χθες ένα πολύ καλό παιχνίδι με την Τερνάνα και παίξαμε σήμερα με τη Ρόμα μία από τις μεγαλύτερες ομάδες της Ιταλίας. Είμαστε στη φάση που προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε και ελπίζω ότι θα κάνουμε πολύ καλά πράγματα με τη φανέλα του Ολυμπιακού».
Για το πέναλτι και το χαμένο με τη Φενέρμπαχτσε:
«Είχα σκοράρει με πέναλτι στο παρελθόν και στη Βραζιλία. Το σημαντικό είναι να επιμένεις και να πηγαίνεις με προσωπικότητα. Αυτό έκανα σήμερα και πέτυχα ένα πέναλτι που ήταν σημαντικό για το παιχνίδι».