ΠΑΟΚ: Οδεύει προς Ναϊμέγκεν ο Δαρέλας (pic)
Κοντά σε συμφωνία με την Ναϊμέγκεν είναι ο ΠΑΟΚ και ο Αργύρης Δαρέλας.
Γεννημένος το 2003, ο μεσοεπιθετικός που ανήκει στον ΠΑΟΚ και την προηγούμενη διετία αποτέλεσε σταθερό μέλος της ομάδας Β΄ του συλλόγου, ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στις ακαδημίες των πρωταθλητών Ελλάδας και είναι διεθνής με την Εθνική Ελπίδων.
Ο νεαρός ποδοσφαιριστής έχει πραγματοποιήσει το πρώτο κομμάτι της προετοιμασίας με την ομάδα του ΠΑΟΚ.
Πέρυσι ο 21χρονος είχε 5 γκολ και 6 ασίστ σε 21 εμφανίσεις του στη Super League 2 με τη Β’ ομάδα της Θεσσαλονίκης και θα αποτελέσει την 6η καλοκαιρινή προσθήκη της Ναϊμέγκεν.
Μάλιστα υπολογίζεται ως ο αντικαταστάτης του Τσαρόν Τσέρι που πήγε στην Αντβερπ του Βελγίου και παράλληλα τα ολλανδικά ΜΜΕ υπογραμμίζουν πως ο παίκτης θα έρθει με μεταγραφή, καθώς έχει συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ, που θα αποζημιωθεί σχετικά.
De technische update van onze website kwam even op een slecht moment. Hier het bericht over Argyris Darelas, die PAOK verruilt voor NEC. https://t.co/guj4S1ZUI0
#necnijmegen—
Sander Janssen (@SanderJanssen95) August
6, 2024