Βόλος: Επίσημη η επιστροφή Φεράρι
Ο Φράνκο Φεράρι επέστρεψε και επίσημα στο Βόλο, μετά από δυο χρόνια παρουσίας σε Άρη και ΑΠΟΕΛ
Έτσι, ο 32χρονος αριστερός μπακ αποτελεί το τελευταίο χρονικά μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας της Μαγνησίας, ενισχύοντας σε μεγάλο βαθμό τα άκρα της άμυνας.
Αναλυτικά:
Η ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την απόκτηση του 32χρονου αριστερού ακραίου αμυντικού Φράνκο Φερράρι.
Ο Φερράρι αγωνίστηκε για πρώτη φορά στον Βόλο το 2019 και τρία χρόνια αργότερα (2022) μεταγράφηκε στον ΑΠΟΕΛ όπου και αγωνίστηκε για ένα χρόνο. Την περσινή περίοδο αγωνιζόταν στον Αρη.
Η ΠΑΕ Βόλος καλωσορίζει και πάλι τον Φράνκο Φερράρι στην οικογένεια της.