ΑΕΚ προς φιλάθλους: «Κρατάμε το σπίτι μας ανοικτό»
Η ΑΕΚ έχει μπροστά της τον τελικό απέναντι στη Νόα με μοναδικό στόχο τη νίκη και την πρόκριση στα playoff του Conference League.
Από την πλευρά της η ΠΑΕ εφιστά την προσοχή για τη συμπεριφορά που πρέπει να έχει σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης καθώς η ομάδα έχει τιμωρηθεί με αναστολή και ακόμα και η μικρότερη παράβαση θα ενεργοποιήσει την τιμωρία.
«Κρατάμε το σπίτι μας ανοικτό, είμαστε ήδη τιμωρημένοι με αναστολή», αναφέρει η ΑΕΚ και συμπληρώνει: «Το παραμικρό παράπτωμα με καπνογόνο, βεγγαλικό, κροτίδα, στρόμπο θα κλείσει το βόρειο «πέταλο» της OPAP Arena στο επόμενο εντός έδρας ευρωπαϊκό ματς».
«Προστατεύουμε την ΑΕΚ, προστατεύουμε το γήπεδο μας», συμπληρώνει η ΑΕΚ.
#aekfc #aekfcseason2024_2025 #UECL pic.twitter.com/uRrxHpC4lY
— AEK F.C. (@AEK_FC_OFFICIAL) August 15, 2024