Με Τάισον και Ζίβκοβιτς στα «φτερά» ο ΠΑΟΚ
Με τους Τάισον και Αντρίγια Ζίβκοβιτς στα άκρα της μεσοεπιθετικής του γραμμής θα ξεκινήσει ο ΠΑΟΚ τη ρεβάνς των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον Παναθηναϊκό.
Ο Βραζιλιάνος που μπορεί να υπολογίζεται για το κρίσιμο αυτό παιχνίδι, είναι στο αριστερό άκρο της επίθεσης και στην απέναντι πλευρά θα βρίσκεται ο Σέρβος. Αυτό σημαίνει ότι ο Κίριλ Ντεσπόντοφ μένει στον πάγκο.
Επίσης, ο Στέφαν Σβαμπ είναι στο βασικό σχήμα, ως παρτενέρ του Σουαλιό Μεϊτέ, ο Γιάννης Μιχαηλίδης θα ξεκινήσει στο κέντρο της άμυνας δίπλα στον Τόμας Κεντζιόρα, ενώ ο Γιόνι Οτο θα είναι στο δεξιό άκρο.
Ο Γιάννης Μιχαηλίδης θα ξεκινήσει στο κέντρο της άμυνας δίπλα στον Τόμας Κεντζιόρα, ενώ ο Γιόνι Οτο θα είναι στο δεξιό άκρο. Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας θα έχει το ρόλο του επιτελικού μέσου και ο Μπράντον Τόμας θα είναι στην κορυφή της επίθεσης.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Κουλιεράκης, Οζντόεφ, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.
#Starting11 Η αρχική 11άδα της ομάδας μας για το παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό στο "Απόστολος Νικολαΐδης" #PreGame #PamePAOKARA #PAOPAOK #FightBack #GreekCup #varagons pic.twitter.com/3odqn6Jyy2
— PAOK FC (@PAOK_FC) February 21, 2024