Ελπίζουν να προλάβουν Νάγκι και Παμλίδης το κρίσιμο ματς με τον ΟΦΗ
Στις προπονήσεις επέστρεψαν την Τετάρτη (21/2) οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα, ώστε να ξεκινήσουν την προετοιμασία τους για την κρίσιμη αναμέτρηση της Κυριακής (25/2, 16:30) με τον ΟΦΗ.
Μετά το ρεπό της Τρίτης (20/2) οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Γρηγορίου μπήκαν ξανά στην… καθημερινότητα. Αφού πρώτα έγινε ανάλυση σε βίντεο του νικηφόρου αγώνα στον Βόλο, το τεχνικό επιτελείο χώρισε τους παίκτες σε δύο γκροπ.
Το πρώτο γκρουπ έκανε ασκήσεις ενδυνάμωσης, ενώ το δεύτερο δούλεψε στην ταχυδύναμη, καθώς και σε παιχνίδια υψηλής έντασης.
Ο Γκέργκελι Νάγκι έκανε ενδυνάμωση στο γυμναστήριο, όπως και ο Γιώργος Παμλίδης και η κατάστασή τους θα εκτιμάται μέρα με τη ημέρα για το αν θα είναι διαθέσιμοι στο επερχόμενο παιχνίδι με τους Κρητικούς στους «Ζωσιμάδες». Εκτός θα είναι από τον συγκεκριμένο αγώνα ο Ροντρίγκο Εραμούσπε, που θέλει να είναι έτοιμος με την έναρξη των play out.
Η επόμενη προπόνηση του ΠΑΣ Γιάννινα είναι προγραμματισμένη για το μεσημέρι της Πέμπτης (22/2) στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων».