Χρήστος Τζόλης Φωτογραφία: Eurokinissi

Γερμανία

«Πολυβόλο» ο Τζόλης – Σκόραρε δύο φορές απέναντι στο Αννόβερο (vids)

02.03.24 | 17:03

Ο Χρήστος Τζόλης συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα με τη φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ και κόντρα στο Αννόβερο σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του, στην εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2.

Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ, με υπέροχο τελείωμα, μετά την χαρακτηριστική του πλέον κίνηση από τα αριστερά για να κάνει το 1-0, μόλις στο 11′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα, στο 18ο λεπτό, έκανε το 2-0, νικώντας τον Ζίλερ σε τετ α τετ μέσα από την περιοχή.

To 2-0

Το Αννόβερο κατάφερε να βγάλει αντίδραση και με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Βολγκσάμερ και Τέστρ, ισοφάρισε σε 2-2 για να παραμείνει κοντά στις θέσεις που οδηγούν σε απευθείας άνοδο στην Bundesliga.

Ο Χρήστος Τζόλης με αυτά τα δύο γκολ ανέβηκε στην δεύτερη θέση των σκόρερ της Bundesliga 2, φτάνοντας τα 13 σε 21 συμμετοχές τη φετινή σεζόν.