Ποσειδώνας - ΟΦΗ 0-4: Δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν την πρόκριση οι Ομιλίτισσες

Ποδόσφαιρο Γυναικών

Ποσειδώνας – ΟΦΗ 0-4: Άνετη πρόκριση για τις Ομιλίτισσες

28.03.24 | 10:48

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 4-0 του Ποσειδώνα στο Κολυμβάρι Χανίων και πήρε τη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Ομιλίτισσες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, με γκολ της Νάσιας Πέιου, μετά από ασίστ της Ζέρβα, ενώ τρία λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους με αυτογκόλ.

Στο 38′ η Ελευθερία Δρακογιαννάκη έκανε το 3-0, με την Ζέρβα να βγάζει την δεύτερη ασίστ της στο ματς, στέλνοντας τον ΟΦΗ με προβάδισμα τριών τερμάτων στα αποδυτήρια.

Το όνομα της στο πίνακα των σκόρερ έγραψε και η Πάρη Κωνιωτάκη στο 61′, σημειώνοντας το τελικό 4-0.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Κώστας Παντζαρίδης παράταξε την ομάδα του με πολλές αλλαγές δίνοντας και χρόνο συμμετοχής σε τρία κορίτσια της Β ομάδας (Μοσχάμπαρη, Σπαθαράκη, Ροβυθάκη).