Ο Ολυμπιακός βράβευσε τον Βαλμπουενά (vids)
Τον Ματιέ Βαλμπουενά βράβευσε ο Ολυμπιακός λίγο πριν στη σέντρα του αγώνα με την Φενέρμπαχτσε για προημιτελικά του Conference League.
Ο Γάλλος πρώην ποδοσφαιριστής των «ερυθρόλευκων», γνώρισε την αποθέωση από τους οπαδούς της ομάδας, οι οποίοι τον θυμούνται για τις στιγμές μαγείας που τους έχει προσφέρει όταν αγωνιζόταν στο Λιμάνι.
Μάλιστα από τις οθόνες του γηπέδου έπαιξε και σχετικό βίντεο για τον Ματιέ Βαλμπουενά.
Ο Γάλλος πρώην «ερυθρόλευκος» αφού παρέλαβε το βραβείο του από τον Βαγγέλη Μαρινάκη στην συνέχεια πήγε μπροστά από την θύρα των οργανωμένων και τους ευχαρίστησε για τα συνθήματα που ακούστηκαν.
🫡 Mathieu Valbuena: One of us! / Ένας από εμάς! 🔴⚪️
🎥 Δείτε το βίντεο που έπαιξε στα μάτριξ του γηπέδου πριν την αναμέτρηση με την Φενερμπαχτσέ, για την βράβευση του Ματιέ Βαλμπουενά, από τον Πρόεδρο του Ολυμπιακού κ. Βαγγέλη Μαρινάκη. pic.twitter.com/TN1oUqxsXD
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) April 11, 2024