Ο Κουλούρης σκόραρε αλλά η Πογκόν έχασε το Κύπελλο (vid)
Ο Ευθύμης Κουλούρης της Πογκόν, στην οποία αγωνίζεται και ο Λεονάρντο Κούτρης, σκόραρε στον τελικό του κυπέλλου Πολωνίας με ωραίο πλασέ στο 75ο λεπτό, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.
Δείτε το γκολ:
BUUUUUUUUUT KOULOURIS VIENT OUVRIR LE SCORE 🏆🇵🇱
Le grec permet au Pogon Szczecin de croire au premier titre de son histoire 🔥 #POGWIS 1:0 pic.twitter.com/DQGakr5RH6
— OhMyEkstraklasa 🎙️ (@OhMyEkstraklasa) May 2, 2024
Η Πόγκον απέτυχε να κατακτήσει το πρώτο τρόπαιο της 76χρονης ιστορίας της, παρότι βρισκόταν μπροστά στο σκορ στο 90+9′ του τελικού του Κυπέλλου Πολωνίας. Η Βίσλα ισοφάρισε στην τελευταία φάση και πήρε το ματς με 2-1 στην παράταση, πανηγυρίζοντας για 5η φορά στον θεσμό και πρώτη από το 2002-2003.