Ουγγαρία – Ελλάδα 0-1: Πρεμιέρα με ήττα για την εθνική προ-κορασίδων
Η Εθνική Προ-κορασίδων (Κ-16) ηττήθηκε με 1-0 από την αντίστοιχη της Ουγγαρίας στην πρεμιέρα της στο αναπτυξιακό τουρνουά της UEFA, το οποίο διεξάγεται στην πόλη Λούκαβετς της Κροατίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε η Χόρβαθ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 69ο λεπτό.
Στο 50′ η Ελλάδα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει εκείνη το σκορ με το σουτ της Σταυροπούλου από τη μεγάλη περιοχή να σταματά στο δοκάρι.
Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου η Κροατία επικράτησε 3-1 του Ισραήλ.
H επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο τουρνουά είναι προγραμματισμένη το Σάββατο 4 Μαΐου στις 12:30 με αντίπαλο την οικοδέσποινα Κροατία.
Η σύνθεση της Εθνικής:
Κωνσταντινίδου, Γκιζάρη (46′ Ασκαρίδου), Αθανασιάδου (46′ Ράκιπι), Μαναράκη, Μαλαμούση (77′ Βελισαρίδου), Πετρίδου, Μάρα (46′ Κυρανούδη), Κολέμπα, Κρυστάλη, Αργυρίου, Σταυροπούλου (77′ Μοσχονά).