Γ Εθνική Γ’ Όμιλος: Τα… φώτα στο ντέρμπι της Ανατολικής Αττικής
Ντέρμπι έχει σήμερα (4/2- 15:00) η Ανατολική Αττική, όπου η Θύελλα Ραφήνας αντιμετωπίζει τον Αστέρα Βάρης για την 21η αγωνιστική του 3 ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Η Θύελλα η οποία βρίσκεται στην δεύτερη θέση με 40 βαθμούς θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την επεισοδιακή ισοπαλία της περασμένη αγωνιστικής με την ΑΕΡ Αφάντου. Από την αλλή ο Αστέρας Βάρης βρίσκεται στην 6η θέση με 35 βαθμούς μετά την ήττα από τον Παναργειακό.
Να παραμείνει πρώτη θέλει η Κόρινθος
Να συνεχίσει να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας θέλει η Κόρινθος, η οποία αντιμετωπίζει στην έδρα της, την ΑΕΡ Αφάντου. Οι Κορίνθιοι βρίσκονται στην 1η θέση του πίνακα με 42 βαθμούς, ενώ η ΑΕΡ Αφάντου στην 8η θέση με 29 πόντους
Αναλυτικά οι αγωνες
Ελλάς Σύρου – Μαρκό 13:30
Παναργειακός – Ιάλυσος 13:00
ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΕΡ Αφάντου 13:30
ΑΟ Πυλίου Κω – Παναιγιάλειος 15:00
Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 15:00
ΑΣ Ρόδος – ΑΕ Ερμιονίδας 15:00
ΠΑΟ Βάρδας – ΑΕ Μεσολογγίου 15:00
Πανελευσινιακός – Εράνη Φιλιατρών 15:00