Πλήρης ο Καμπανιακός για να «σφραγίσει» τη σωτηρία
Χωρίς απουσίες για τον Γιώργο Αμανατίδη ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Καμπανιακού για το τελευταίο ματς των playouts, στη Χαλάστρα με τον Ηρακλή (22/5, 16.00).
Βεβαίως, το ενδιαφέρον είναι μονόπλευρο, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν για οδηγό το κίνητρο και το ένστικτο επιβίωσης-αυτοσυντήρησης.
Τα πράγματα είναι απλά για τους Χαλαστρινούς, αφού «νίκη ίσον εξασφάλιση», χωρίς να περιμένουν άλλα αποτελέσματα.
Ο Καμπανιακός, που θέλει να εκμεταλλευτεί τις πολλές απουσίες του «Γηραιού», μπορεί να κρατηθεί στην κατηγορία και αν φέρει ίδιο αποτέλεσμα με την Αναγέννηση Καρδίτσας, καθώς ήδη βρίσκεται εντός πρώτης προνομιούχου τριάδας.