ΑΕΚ: Η συμβολή του Μπρούνο Άλβες στον Ραντόνια
Ο αθλητικός διευθυντής της ΑΕΚ, Μπρούνο Άλβες, μετά το φινάλε αγκάλιασε… πατρικά τον Ραντόνια και συζήτησε μαζί του για το παιχνίδι, συμβουλεύοντάς τον κατά την προσφιλή του συνήθεια
Γράφει ο Άκης Γεωργίου
Μετά το τέλος του ματς της ΑΕΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στη Νέα Φιλαδέλφεια, ο αθλητικός διευθυντής της Ένωσης, Μπρούνο Άλβες, μπήκε στο τερέν, συνεχάρη τους παίκτες της ομάδας και τους αντιπάλους και φώναξε κοντά του τον Βεντάντ Ραντόνια στον οποίο μιλούσε για κανένα 5λεπτο.
Ο Μπρούνο είναι κοντά στους ποδοσφαιριστές και ειδικά στους πιο νεαρούς, συζητάει μαζί τους για το παιχνίδι και αρκετές φορές προσπαθεί να τους αποφορτίσει μετά από κάποιο λάθος ή από ένα ματς που δεν πήγε τόσο καλά.
Ο Ραντόνια, βέβαια, μια χαρά πήγε κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Ωστόσο, πάντα μια συμβουλή από έναν ποδοσφαιράνθρωπο που έχει παίξει στο υψηλότερο επίπεδο όπως ο Άλβες δεν χάνει τη χρησιμότητα της…