Αιγέας Πλωμαρίου: Κάτοικος Λέσβου ο γκολκίπερ Χρήστος Καλιαμπάκας
«Θωρακίζει» την εστία ο Αιγέας Πλωμαρίου, αποκτώντας τον ταλαντούχο Γρεβενιώτη, Χρήστο Καλιαμπάκα.
Παρότι μόλις 19 ετών, ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας έχει πολλές παραστάσεις σε εθνικές κατηγορίες, στα γκολπόστ των ΑΕΠ Κοζάνης, Ορέστη Ορεστιάδας και Αεράτων Γρεβενών.
Αναλυτικά η ενημέρωση από την ομάδα της Λέσβου:
«Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε την ένταξη στο ρόστερ της ομάδας τον Χρήστο Καλιαμπάκα που αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα με συμμετοχές στη Γ εθνική κατηγορία με τις φανέλες των Αεράτα Γρεβενών, Κοζάνη και Ορέστη Ορεστιάδας.
Καλωσόρισες Χρήστο σου ευχόμαστε μια καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία 🔵⚪!».