Αλεξανδρούπολη Φωτογραφία: Αλεξανδρούπολη F.C (Facebook)

Τοπικά

Αλεξανδρούπολη: «Μάλλον δεν υπάρχει καλή επικοινωνία διοίκησης-προπονητή στον Άρη Πηγών»

14.05.24 | 23:49

Απαντά στην ανακοίνωση του Άρη Πηγών η Αλεξανδρούπολη, που κέρδισε 2-1 τους πρωταθλητές Καβάλας στα μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική και προς το παρόν είναι σε θέση ανόδου, μαζί με τον Ηρακλή Αμμουδιάς (7 πόντοι) και την ΑΕ Ευόσμου (επίσης 6, επίσης σε δυο ματς όπως οι Εβρίτες).

Αναλυτικά όσα επισημαίνουν οι Θρακιώτες:

«Με έκπληξη διαβάσαμε την ανακοίνωση της διοίκησης της ομάδας του Άρη Πηγών.

Α. Μάλλον δεν υπάρχει καλή επικοινωνία μεταξύ προπονητή και διοίκησης της ομάδα σας, διότι ο κόουτς κ. Ιγνατιάδης Στέλιος στη συνέντευξη τύπου μετά το πέρας του αγώνα έδωσε συγχαρητήρια για την φιλοξενία που είχε η ομάδα του από τους ανθρώπους της Αλεξανδρούπολης F.C.

Β. Εν έτη 2024 και σε προηγμένα πρωταθλήματα οι φίλαθλοι των ομάδων παρακολουθούν όλοι μαζί τους αγώνες, αυτό αποφάσισε και η δική μας διοίκηση.

Ο φίλαθλος κόσμος της Αλεξανδρούπολης έχει δώσει εξετάσεις σε αυτό το θέμα τα τελευταία χρόνια τόσο στο πρωτάθλημα της Γ´ εθνικής όσο και στο τοπικό πρωτάθλημα που αγωνιστήκαμε φέτος.

(Ουδέποτε έχει τιμωρηθεί το γήπεδο ή η ομάδα εξ αιτίας φιλάθλων).

Γ. Ευτυχώς που υπάρχει το βίντεο του παιχνιδιού που φαίνονται καθαρά οι μπάλες και τα ball boy έως το τέλος του παιχνιδιού. Τρανή απόδειξη το γκολ των φιλοξενούμενων στο 82ο λεπτό, όπου το ball boy πίσω από την εστία του Τ/Φ Κυφωνίδη δίνει την μπάλα γρήγορα για να γίνει το ελεύθερο λάκτισμα και να σημειωθεί η το γκολ των φιλοξενούμενων.

Δ. Η διοίκηση της Αλεξανδρούπολης F.C δεν ασχολείται ποτέ με την διαιτησία και το απέδειξε στο 1ο παιχνίδι, όπου ακυρώθηκε πεντακάθαρο γκολ της ομάδας μας.

Υ.Γ 1. Αντί να δοθεί πέναλτυ στο χέρι του αμυντικού του Άρη Πηγών, δόθηκε κόρνερ και στη συνέχεια της φάσης μείωσε η ομάδα των φιλοξενούμενων.

Υ.Γ 2. Τα παιχνίδια κερδίζονται στα γήπεδα και όχι στις εντυπώσεις.

Ευχόμαστε στην ομάδα του Άρη Πηγών καλή συνέχεια για την άνοδο στη Γ´ Εθνική».

Άρης Πηγών: «Ένα πέναλτι φάντασμα – Η χειρότερη φιλοξενία»

Αρχικά ο Άρης Πηγών είχε δημοσιεύσει την παρακάτω ανάρτηση χθες (12/5), με το match report της αναμέτρησης:

« Ήττα για την ομάδα μας σήμερα (σ.σ. χθες) με σκορ 2-1.
Ένα πέναλτι φάντασμα και ένα κακό 1ο ημίχρονο έφερε τον Άρη Πηγών να κυνηγά το σκορ απ’ το 3′, στο 2ο ημίχρονο παρόλο το 2-0 η ομάδα ανέβηκε είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, μείωσε με γκολ του Δουμάνη και έχασε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για την ισοφάριση.
* Η χειρότερη φιλοξενία που τυγχάνει ο Άρης Πηγών από πλευράς διοίκησης Αλεξανδρούπολη F.C
* Τραμπουκισμοί στην κερκίδα ( καθώς υπήρχε συγχώνευση γηπεδούχων και φιλοξενούμενων οπαδών με την αστυνομία να επεμβαίνει για να ηρεμήσουν τα πνεύματα ), εξαφανισμένες μπάλες από το 70′( με εντολή διοίκησης μπροστά στην κερκίδα απομάκρυνση των Ball boy και μπαλών που ξαφνικά από 10 έγιναν 3-4)και την μείωση του σκορ έως και την απαγόρευση επιτακτικά (με την λήξη του αγώνα) διοικούντων του Άρη Πηγών να εισέλθουν για τακτοποίηση του ρουχισμού και λοιπών θεμάτων της ομάδας μας!!
Είπαμε κάποιοι εν έτει 2024 προάγουν τον αθλητισμό…και η δικαιολογία απλή..”έτσι μας φέρονται εκτός έδρας σε παιχνίδια της ΕΠΣ Έβρου”.
* Ευχαριστούμε την Αστυνομική Διεύθυνση Αλεξανδρούπολης για την συμβολή της, την συνεργασία και την έγκαιρη επέμβαση για την αποφυγή των επεισοδίων.
* Ευχαριστούμε τους συγκλονιστικούς φιλάθλους μας (πάνω από 100 άτομα)που παρευρέθησαν στο γήπεδο να στηρίξουν τον Άρη Πηγών.
* Ευχαριστούμε τον Δήμο Νέστου για την μετακίνηση της ομάδας μας, τον Τάσο Νικολόπουλο ως οδηγό της αποστολής,τον Στέργιο Κοτσαρή και Ιωάννη Ντανατζή για την τακτοποίηση όσο αφορά το γεύμα της ομάδας και το ξενοδοχείο Alexander Beach Hotel & Spa για την φιλοξενία της αποστολής.
Την Τετάρτη έχουμε ντέρμπι εντός έδρας με την ομάδα του ΠΑΟΠ Ν. Αμισσού, όλοι στο γήπεδο».