Αμυντική ενίσχυση με Μαγγίζη επίσημα για τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης
«Άρωμα» εθνικών κατηγοριών για τον πρωτοπόρο στο τοπικό Πέλλας, Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, που μετά τον Στάθη Καράμπελα έντυσε στα κοκκινόμαυρα όπως αναμενόταν και τον Βασίλη Μαγγίζη.
Ο Ημαθιώτης στόπερ έχει παραστάσεις σε Αλμωπό Αριδαίας, Εδεσσαϊκό και μέχρι πρότινος στην Καστοριά. Ο Μαγγίζης αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη στην προσπάθεια ανόδου στη Γ΄ Εθνική.
Αναλυτικά η ενημέρωση από τον «πρίγκιπα του κάμπου»:
«Μετά τον Καράμπελα και τον Πρασσά έκλεισε τις μεταγραφές με Μαγγίζη ο Απόλλωνας
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε την μεταγραφική περίοδο ο Απόλλωνας αποκτώντας τον 27χρονο υψηλόσωμο κεντρικό αμυντικό Μαγγίζη Βασίλη από την Καστοριά (Γ΄ Εθνική) . Ξεκίνησε από την Κ17 & Κ 20 της Βέροιας, ενώ στην συνέχεια αγωνίστηκε στον Απόλλωνα Αγ. Γεωργίου, στον ΓΑΣ Ροδοχωρίου, στον Αλμωπό στην Super League 2 και στον Εδεσσαικό στην Γ΄ Εθνική.
Τον καλωσορίζουμε στην μεγάλη οικογένεια του Απόλλωνα και του ευχόμαστε με υγεία να ζήσουμε μαζί τις επιτυχίες της ομάδας μας!».