Ανακοίνωσε τον Μακατσάρια η Νίκη Βόλου
Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοίνωσε την απόκτηση του Γεωργιανού επιθετικού Ταμάζ Μακατσάρια. Ο 28χρονος έχει αγωνιστεί κυρίως σε ομάδες της Γεωργίας, ενώ προστέθηκε στην ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, με σκοπό να ενισχύσει την επιθετική γραμμή.
Η ανακοίνωση της ομάδας:
«Η ΠΑΕ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Ταμάζ Μακατσάρια.
Ο 28χρονος επιθετικός μετράει στην επαγγελματική του διαδρομή 209 συμμετοχές με 68 γκολ και 14 ασίστ. Εχει 2 συμμετοχές στα προκριματικά του Europa League κι άλλες δύο στα προκριματικά του Conference League, πετυχαίνοντας μάλιστα κι ένα γκολ (1-1 στο FC Gagra-FK Sutjeska Niksic).
TO ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥ:
FC Gagra: 60 ματς, 33 γκολ, 7 ασίστ
Tskhinvali: 48 ματς, 16 γκολ, 1 ασίστ
Qyzyljar: 17 ματς, 1 γκολ
FC Dila: 14 ματς, 3 γκολ, 1 ασίστ
FC Zhenis: 14 ματς, 11 γκολ, 2 ασίστ
Sioni Bolnisi: 12 ματς, 1 γκολ
FC Samtredia: 12 ματς
Dinamo Batumi: 11 ματς, 2 γκολ, 1 ασίστ
Rustavi: 11 ματς, 1 γκολ, 2 ασίστ
WIT Georgia: 10 ματς
Η δήλωσή του:
«Είμαι πολύ χαρούμενος που ανήκω πλέον στην οικογένεια της ΝΙΚΗΣ. Γνωρίζω ότι πρόκειται για έναν ιστορικό σύλλογο, που πάτα παίζει για τη κερδίζει. Ο κόσμος μας να είναι βέβαιος πως θα δώσω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να πανηγυρίσουμε μαζί πολλές νίκες».