Ο διαιτητής Άρης Βάτσιος στο παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος Φωτογραφία: Intime

Διαιτησία

Άνετος ο Βάτσιος στο ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος

04.03.24 | 19:24

Ο Άρης Βάτσιος επέστρεψε με καλή εμφάνιση στην αγωνιστική δράση. Σφύριξε την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος 1-1, η οποία όσο περνούσαν τα λεπτά, εξελισσόταν σε θρίλερ.

Στο 20ό λεπτό υπήρξε επαφή του Αθανασίου με τον Κόντε στην περιοχή των φιλοξενούμενων. Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, αποφεύγοντας να καταλογίσει πέναλτι. Δικαιώθηκε μετά για την αντίδραση του στην φάση από τους αρμόδιους να κρίνουν την απόδοση του.

Μετά από 4 λεπτά ο Αθανασίου και ο Παντελάκης τραβήχτηκαν στην περιοχή του Ατρόμητου. Ο Βάτσιος είδε ότι έκαναν το ίδιο και δεν σφύριξε φάουλ. Στο 73′ απέβαλε με κόκκινη κάρτα τον Κυβρακίδη για φάουλ στον Ντεμίρ. Ήταν σωστή και αυτή η απόφαση.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν εξέφρασε στο τέλος παράπονα για την εμφάνιση του.