Ανοιχτούς λογαργιασμούς άφηαν οι δύο ομάδες ενόψει της ρεβάνς στην Ρουμανία Φωτογραφία: Intime

UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Όλα θα κριθούν στο Βουκουρέστι μετά την ισοπαλία της Σπάρτα με την Στεάουα (videos)

06.08.24 | 23:16

Η Στεάουα έβαλε δύσκολα στην Σπάρτα Πράγας, οι Τσέχοι όμως βρήκαν την απάντηση (1-1) και οι δύο ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς στο Βουκουρέστι.

Ο ΠΑΟΚ εφόσον καταφέρει να περάσει το εμπόδιο της Μάλμε, τότε στα play off των προκριματικών του Champions League θα βρει στον δρόμο του τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στην Σπάρτα Πράγας και την Στεάουα, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Η Στεάουα άνοιξε το σκορ με τον Ντάβα στο 61ο λεπτό, βάζοντας με την πλάτη στον τοίχο τους Τσέχους, που κατάφεραν να αντιδράσουν με τον Ολατούντζι να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 78ο λεπτό.

Βρήκαν την απάντηση όμως στο 90+3′ η Σπάρτα έφτασε προσωρινά στην ανατροπή, όμως το γκολ ακυρώθηκε μετά από εξέταση του VAR, αφού διαπιστώθηκε ότι ο Κρασνίκι είχε κάνει φάουλ, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.