Εχθρική χαρακτηρίστηκε η διαιτησία από τους γηπεδούχους ΑΟ ΙΛΙΟΥ Facebook

Τοπικά

ΑΟ Ιλίου για διαιτησία: «Τουλάχιστον εχθρική απέναντί μας»

27.02.24 | 22:23

Με πολλά παράπονα έφυγαν οι άνθρωποι του ΑΟ Ιλίου το απόγευμα της Κυριακής (25/2) όχι μόνο από το αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με τους Λύκους Χαϊδαρίου (1-0), αλλά και από τη διαιτησία του Ψαρίδη.

Αυτό είχε σαν συνέπεια να βγάλουν ανακοίνωση για την διαιτησία του αγώνα χαρακτηρίζεται «τουλάχιστον εχθρική». Παράλληλα σημείωσαν πως άπαντες στον ΑΟ Ιλίου είναι περήφανοι για τον προπονητή, τους ποδοσφαιριστές και το ποδόσφαιρο που παίζει η ομάδα.

Aναλυτικά η ανακοίνωση της ΑΟ Ιλίου

«Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτριζει την πραγματική εικόνα του αγώνα, καθώς για περισσότερα από 50 αγωνιστικά λεπτά η ομάδα μας είχε κλείσει τους γηπεδούχους στο 1/3 του γηπέδου τους. Παρόλα αυτά στο 43′ του πρώτου ημιχρόνου οι Λύκοι άνοιξαν το σκορ το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Για ακόμα ένα παιχνίδι η διαιτησία ήταν τουλάχιστον εχθρική απέναντι μας. Δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση. Εμείς νιώθουμε περήφανοι για τον προπονητή και όλους τους αθλητές μας για το ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο που έπαιξαν χθες αλλά και συνολικά όλη την χρονιά.

Είμαστε ΕΝΑ όλοι μαζί και θα συνεχίζουμε να αγωνιζόμαστε μόνο εντός αγωνιστικών χώρων για εμάς και τους φιλάθλους μας μέχρι το τέλος της σεζόν».