Superleague 2

Απίστευτο κι όμως ελληνικό: Στο Νίκη Βόλου – Απόλλων Πόντου έκανε σέντρα και στα δύο ημίχρονα η ίδια ομάδα (vid)

21.02.24 | 17:49

Πολλά περίεργα έχουν διαδραματιστεί στα ελληνικά γήπεδα όλα αυτά τα χρόνια, στο Νίκη Βόλου – Απόλλων Πόντου έγινε κάτι που ενδεχομένως να συνέβη για πρώτη φορά. Ή, τουλάχιστον, για πρώτη φορά το κατέγραψε ο φακός.

Στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση για τη 18η αγωνιστική για τον Α’ Όμιλο της Super League 2 (νίκησε εύκολα 5-0 η Νίκη Βόλου τον Απόλλωνα Πόντου), η διαιτητής Αναστασία Μυλοπούλου του συνδέσμου Καβάλας έβαλε την ίδια ομάδα να κάνει σέντρα και στα δύο ημίχρονα.

Είναι χαρακτηριστικά τα όσα διαδραματίστηκαν πριν την έναρξη του δεύτερου μέρους, όταν η ρέφερι του αγώνα έβγαλε τον ποδοσφαιριστή της Νίκης Βόλου, Πέττα, από το κέντρο του γηπέδου και είπε στους παίκτες του Απόλλωνα Πόντου να πάνε εκείνοι στο σημείο για να αρχίσει ξανά ο αγώνας.

Μάλιστα, διακρίνεται μια μικρή κουβέντα που είχε η κυρία Μυλοπούλου με τον ποδοσφαιριστή των Θεσσαλών, Πολίτη, ο οποίος μοιάζει να της υπενθυμίζει ότι οι φιλοξενούμενοι έκαναν τη σέντρα στο πρώτο μέρος.

Δείτε τις δύο στιγμές στο 13:35 και στο 1.17:15: