Από το Νέστο στην Ξάνθη ο Θοδωρής Τορομανίδης
Επιστροφή στις «ρίζες» για τον Θοδωρή Τορομανίδη.
Ο 31χρονος Ξανθιώτης μέσος αποχωρεί από το Νέστο Χρυσούπολης και γυρνά στον ΑΟΞ, όπου αναδείχτηκε πριν 12 χρόνια, φτάνοντας ως την Α΄ Εθνική με τους Θρακιώτες.
Ο Τορομανίδης αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά με την εμπειρία του την ομάδα του Νίκου Ανθόπουλου, στην προσπάθεια ανόδου στη Γ΄ Εθνική, ενώ εκτός από την Ξάνθη έπαιξε σε Έβρο Σουφλίου, Εθνικό Αλεξανδρούπολης, Ορφέα Ξάνθης και Πόρο. Αναλυτικά:
« Ο Αθλητικός Όμιλος Ξάνθης ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Θεόδωρου Τορομανίδη. Επανέρχεται στην ομάδα με την οποία υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο δώδεκα χρόνια μετά. Καλώς όρισες Θόδωρε!».