Διεθνή

Αστυνομικός στη Βραζιλία χτύπησε Αργεντίνο ποδοσφαιριστή (video)

30.05.24 | 20:08

Στο ματς ανάμεσα στις Σάο Πάολο και Ταγιέρες για το Copa Libertadores υπήρξε ένταση ανάμεσα στου ποδοσφαιριστές της αργεντίνικης ομάδας με την βραζιλιάνικη αστυνομία, με αποτέλεσμα ένας αστυνομικός να χτυπά έναν ποδοσφαιριστή.

Όλα άρχισαν στη λήξη του πρώτου μέρους, όπου οι παίκτες της Ταγιέρες διαμαρτυρήθηκαν για το πέναλτι που κέρδισε η Σάο Πάολο με το οποίο έκανε το 1-0, με τον Λούκας Μόουρα να αστοχεί και ο διαιτητής να δίνει επανάληψη.

Στο ημίχρονο ο γκολκίπερ των Αργεντίνων, Γκουίντο Ερέρα πήγε προς το μέρος των διαιτητών με τους συμπαίκτες του όπου συνάντησαν ένα φράγμα από αστυνομικούς. Εκεί ένας από του αστυνομικούς χτύπησε με την ασπίδα του τον Λαουτάρο Μοράλες στο πρόσωπο, με τον ίδιο να πέφτει στο έδαφος.