ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ Φωτογραφία: Intime

Superleague 2

Athens Kallithea – Διαγόρας Ρόδου 1-1: Οι Ροδίτες έβαλαν «στοπ» στους πρωτοπόρους

03.03.24 | 16:10

Τέλος πήρε των σερί νικών για την πρωτοπόρο Athens Kallithea που έμεινε στο 1-1 απέναντι στον Διαγόρα Ρόδου, για την 21η αγωνιστική της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν νωθρά το ματς και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 18′ με γκολ που σημείωσε ο Μανιάς, σε μία φάση που διαμαρτυρήθηκαν έντονα για επιθετικό φάουλ του Τσιαντούλα στον Ματίγια. Ωστόσο, η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη ισοφάρισε στο 25′ με καρφωτή κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, που έμελλε να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Λαδά, με αποκορύφωμα τη χαμένη ευκαιρία του Νεκούλ στις καθυστερήσεις! Η λήξη του αγώνα βρήκε τους παίκτες του Διαγόρα να πανηγυρίζουν έξαλλα τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της πρωτοπόρου του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Athens Kallithea – Διαγόρας Ρόδου 1-1

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Τσιβελεκίδης, Μαρόττα, Καινούργιος (75′ Γεβρέμοβιτς), Μπουσδούνης, Ματίγια, Μουστακόπουλος (75′ Τσιντώνης), Μουτίνιο (85′ Νεκούλ), Κυνηγόπουλος (55′ Ντεμέτριους), Τόρες (55′ Βασιλόγιαννης), Λουκίνας.

Διαγόρας (Ντόστανιτς): Λαδάς, Αρίας (90+1′ Ματίγιεβιτς), Μανωλάκης (74′ Νικολής), Δημητρίου, Δημόπουλος, Παπατόλιος, Τσάβος (74′ Σταματούλλας), Τσιαντούλας (74′ Μουντές), Μασούρας, Λεσάι (87′ λ.τ Βολάκης), Μάνιας.