Φωτογραφία: Eurokinissi

STOIXIMAN SUPERLEAGUE

Ατρόμητος – Athens Kallithea 2-1: Άρεσαν οι Περιστεριώτες

20.07.24 | 21:04

Με το δεξί άρχισαν τα φιλικά του Ατρομήτου στην περίοδο της προετοιμασίας, με τους παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία να επικρατούν 2-1 της Athens Kallithea σε μια αναμέτρηση που είχε δύο 30λεπτα ημίχρονα.

Το σκορ άνοιξε ο Αμρ Ουάρντα στο 10’ από το σημείο του πέναλτι, σε μια φάση που άρχισε από την κάθετη πάσα του Μουντέ προς τον Βρακά, με τον τελευταίο να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή, κερδίζοντας την παράβαση.

Το 2-0 έγινε από τον Νίκο Βέργο στο 29’, με τον Πομόνη να δίνει την ασίστ με ωραία σέντρα από τα αριστερά και με τον επιθετικό της ομάδας μας να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι.

Με τη λήξη του πρώτου μέρους, η Athens Καλλιθέα μείωσε σε 2-1 με σκόρερ τον Λουκίνα.

Ατρόμητος – Athens Kallithea 2-1

Ατρόμητος (Α’ ημίχρονο): Κοσέλεφ, Μουντές, Σταματούλας, Μανσούρ, Πομόνης, Ουεντραόγκο, Χότζα, Βρακάς, Καλοσκάμης, Ουάρντα, Βέργος

Ατρόμητος (Β’ ημίχρονο): Χουτεσιώτης, Αργυρίου, Τσακμάκης, Μπέης, Αθανασίου, Γκονθάλεθ, Καραμάνης, Τσακίρης, Καρλίτος, Τζοβάρας, Φαν Βέερτ