Μπήκε στο κανονικό πρόγραμμα ο Μοσκέρα
Με τον Σάντι Μοσκέρα να προπονείται κανονικά, συνεχίστηκε σήμερα (3/04) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο η προετοιμασία του ΟΦΗ για τον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα (6/04, 20:00).
Η προπόνηση περιελάμβανε ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας, τακτικής και αγωνιστικό παιχνίδι.
Κανονικά προπονήθηκε και ο Βασίλης Λαμπρόπουλος, με τους Ματέους Μπρεσάν, Χεσούς Χιμένεθ και Χουάν Νέιρα να ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα, ενώ ο Ηλίας Σημαντηράκης συνέχισε θεραπεία.
Επόμενη προπόνηση έχει προγραμματιστεί για αύριο, Πέμπτη (4/04), στις 10:30.
Υπενθυμίζεται ότι ο Έρικ Λάρσον βρίσκεται με το ένα… πόδι εκτός Ηρακλείου, μιας και μένουν τα τυπικά για την αποχώρησή του από τους Ομιλήτες.