Ολυμπιακός Β' Αλγκασίμ Μπα Φωτογραφία: Eurokinissi

Superleague 2

Διαγόρας – Ολυμπιακός Β’ 0-2: Πέρασμα παραμονής από τη Ρόδο

11.02.24 | 16:57

Ο Ολυμπιακός Β’ συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις που πραγματοποιεί το τελευταίο διάστημα, με σπουδαίο διπλό κόντρα στον Διαγόρα στη Ρόδο, με 2-0.

Μπα και Κωστούλας σημείωσαν τα δύο γκολ των «ερυθρόλευκων» στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, χαρίζοντας στην ομάδα τους ένα σημαντικό τρίποντο στη μάχη της παραμονής στην κατηγορία.

Ο Αλγκασίμ Μπα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 52ο λεπτό, με τον Κωνσταντίνο Κωστούλα να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα με σουτ στο 71′.

Με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός Β’ έφτασε τους 21 βαθμούς* μετά από 18 αγωνιστικές και ανέβηκε στην 7η θέση του νοτίου ομίλου, πλησιάζοντας στον ένα βαθμό τον Διαγόρα, που παρέμεινε στους 22.

Διαγόρας – Ολυμπιακός Β’ 0-2

Διαγόρας (Ντόστανιτς): Γαλάνης, Αρίας (68′ Βολάκης), Μανωλάκης, Σταματούλλας (71′ Ματίγιεβιτς), Δημόπουλος (41′ λ.τ Μασούρας), Παπατόλιος, Τσάβος, Τσιαντούλας (71′ Μουντές), Λούκιτς (71′ Φέκκας), Λεσάι, Μανιάς.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα (83′ Βλαχομήτρος), Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Κουτσίδης (46′ Αποστολόπουλος), Κεραμίδας, Μπρίνιτς (88′ Πατήρας), Κωστούλας (73′ Πινακάς), Κεϊτά, Μουζακίτης, Αργυρίου.