Η ομάδα έδωσε αναμνηστικά για τη παρουσία της στο νησί της Ικαρίας και η φιλοξενία και η αγάπη που δέχτηκε ήταν μέγιστη.
Επίσκεψη σε σχολείο της Ικαρίας για τις παίκτριες του Παναθηναϊκού
Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε στην Ικαρία για την αναμέτρηση του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον Διαγόρα Ραχών. Κατά την παραμονή του στο νησί, στο πλαίσιο των κοινωνικών του δράσεων επισκέφτηκε το 1ο Γυμνάσιο – Λύκειο Αγίου Κηρύκου.
Θερμή υποδοχή στις παίκτριες και στο επιτελείο επιφύλασσαν ο διευθυντής του Σχολείου, Ευστράτιος Λακιός, όπως και οι μαθητές/τριες.
Οι αθλήτριες και το προπονητικό επιτελείο του Παναθηναϊκού ενθάρρυναν τους μαθητές να αγαπούν τον αθλητισμό και να προσπαθούν πάντα για το καλύτερο, ώστε να κάνουν τα όνειρα τους πραγματικότητα.