Εθνικός Ν. Κεραμιδίου: Πέρασε στους «4» του Κυπέλλου Πιερίας, 1-0 τον Αιγινιακό στη ρεβάνς
Στις λεπτομέρειες πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Πιερίας ο Εθνικός Ν. Κεραμιδίου, κερδίζοντας 1-0 τον Αιγινιακό εντός.
Τη διαφορά στο δεύτερο προημιτελικό για την ομάδα του Βαγγέλη Μόρα (μετά το 1-1 στο Αιγίνιο στο πρώτο ματς, που άφηνε ανοιχτούς λογαριασμούς), έκανε το γκολ του Αλέξανδρου Σεχολάρι στο 14΄.
Πρώτη ήττα της σεζόν ο Αιγινιακός
Η ομάδα του Αιγινίου, που κάνει πρωταθλητισμό στο τοπικό Πιερίας και διεκδικεί άνοδο στη Γ΄ Εθνική, άφησε και πάλι καλές εντυπώσεις.
Μάλιστα, για την ομάδα του Γιώργου Ντάμτσιου ήταν η πρώτη ήττα της σεζόν, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.
Εθνικός Ν. Κεραμιδίου (Βαγγέλης Μόρας): Πατσιογιώργος, Μηλιώτης, Μετάι (46 Λαμπίρης), Γκιώνης, Κλιγγόπουλος, Β. Τουλίκας, Χατζής (60΄Ιντζόγλου), Κριεμάντι, Γ. Τουλίκας (70΄Μουράτι, Σεχολάρι Ζουκάν (46΄ Χρ. Παπαδόπουλος).
Αιγινιακός (Γιώργος Ντάμτσιος): Κουγιουμτζόγλου, Δαραής, Κακατάτσιος, Χρ. Καρτσαμπάς, Γιαζιτζόγλου (79′ Αποστολίδης), Μπουρανής (10΄ Τασιώνας), Κοσμίδης (79΄ Τσολακίδης), Κόλα, Παρδάλης, Χατζηδίμπας, Αλ. Καρτσαμπάς (61΄ Σαββίδης).