Γ΄ Εθνική-1ος όμιλος: Τρίποντο 8άδας ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης, 2-0 την Ορεστιάδα – Η βαθμολογία
Εκτός από την άνετη νίκη της Καβάλας στη Χαλκιδική (0-7), σήμερα διεξήχθη ακόμα ένα εξ’ αναβολής παιχνίδι για τον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης να εκμεταλλεύεται την έδρα του, κερδίζοντας 2-0 τον Ορέστη Ορεστιάδας.
Για τους Εβρίτες ήταν η δεύτερη σερί ήττα, μετά από αυτή εντός από τον Πανθρακικό (0-2), ενώ η ομάδα του Κιλκίς έκανε βήμα σωτηρίας, πατώντας στην πρώτη 8άδα.
Για την ομάδα του Βασίλη Παμπορίδη σκόραραν οι Ρωμανίδης (33΄ με πλασέ, σε ασίστ Αϊβάζη) και Αγαθαγγελίδης (74΄), οι δυο πρώτοι σκόρερ των «ασπρόμαυρων» ως τώρα.
Ο Δικέφαλος είχε και δυο δοκάρια, με τους Κυρανά (8΄) και Αγαθαγγελίδη (25΄).
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Ορέστης Ορεστιάδας 2-0
ΠΑΟΚ Κρηστώνης (Βασίλης Παμπορίδης): Σακαλίδης, Τριανταφυλλίδης, Παπαδόπουλος, Αϊβάζης, Μαυροκεφαλίδης, Παυλίδης (82’ Χατζηγεωργίου), Κυρανάς (67’ Μακάριος), Τρυφινόπουλος (82’ Χιμολάρι), Αγαθαγγελίδης, Ρωμανίδης (67’ Νίκος), Κυριακίδης (86’ Λάτσι).
Ορέστης Ορεστιάδας (Νίκος Ουσταμπασίδης): Ναθαναηλίδης, Λογαράς, Πεταλωτής, Κουντούρης, Κούρτογλου, Άγγος, Αντωνόπουλος, Σταματόπουλος, Τηλέγραφος, Σπυρόπουλος, Δημητριάδης. Έπαιξαν και οι Θάνος, Παπαγιαννίδης.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1.Καβάλα 55 60-8
2.Νέστος Χρυσούπολης 48 41-9
3.Πανθρακικός 46 39-11
4.Ποσειδώνας Μηχανιώνας 36 32-15
5.Ορέστης Ορεστιάδας 36 31-24
6.Χανιώτη 35 24-18
7.Θερμαϊκός Θέρμης 35 27-22
8.ΠΑΟΚ Κρηστώνης 32 26-25
9.Άρης Αβάτου 30 30-20
10.Απόλλων Παραλιμνίου 29 28-23
11.Νίκη Ευκαρπίας 25 25-25
12.Δόξα Δράμας 21 29-25
13.Βέροια 20 18-39
14.Κεραυνός Αγγελοχωρίου 15 17-40
15.Αναγέννηση Επανομής 11 9-36
16.Αετός Βαρβάρας 11 11-52
17.Μέγας Αλ. Αγίας Μαρίνας 9 7-32
18.Άρης Πετεινού 9 11-40
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-4/2
Δόξα Δράμας-Χανιώτη
Νέστος Χρυσούπολης-Νίκη Ευκαρπίας
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Ορέστης Ορεστιάδας
Πανθρακικός-ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα
Άρης Πετεινού-Βέροια
Αετός Βαρβάρας-Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Επανομής-Άρης Αβάτου
Μέγας Αλ. Αγίας Μαρίνας-Κεραυνός Αγγελοχωρίου δ.δ.
ΣΚΟΡΕΡ
17 ΓΚΟΛ: Γκέκας (Καβάλα)
16 ΓΚΟΛ: Β. Παπαδόπουλος (Καβάλα)
13 ΓΚΟΛ: Βάσκος (Πανθρακικός)
12 ΓΚΟΛ: Σέα (Νέστος Χρυσούπολης)
11 ΓΚΟΛ: Σαμπανίδης (Καβάλα/Άρης Αβάτου)
9 ΓΚΟΛ: Γκαργκαλατζίδης (Θερμαϊκός Θέρμης), Ρουμπιές (Πανθρακικός), Πασχαλίδης (Ορέστης Ορεστιάδας)
8 ΓΚΟΛ: Τοπούζης (Χανιώτη), Μποζίδης (Νίκη Ευκαρπίας), Μπρατσιάνι (Δόξα Δράμας).
7 ΓΚΟΛ: Ορφανίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Ρωμανίδης (ΠΑΟΚ Κρηστώνης), Κατσαμάγκας (Απόλλων Παραλιμνίου).
6 ΓΚΟΛ: Ξανθόπουλος (Νίκη Ευκαρπίας), Αγαθαγγελίδης (ΠΑΟΚ Κρηστώνης), Σταματόπουλος (Ορέστης Ορεστιάδας).