Η Στεφάτου Φωτογραφία: Intime

Ποδόσφαιρο Γυναικών

Η Παπαδοπούλου έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ – Ισοφάρισε για την ΑΕΚ η Στεφάτου (vid)

22.05.24 | 17:12

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Γυναικών με τρομερή κεφαλιά της Παπαδοπούλου, η οποία έγραψε το 1-0 απέναντι στην ΑΕΚ, αλλά ισοφαρίστηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με το γκολ της Στεφάτου.

Στο 20΄ λεπτό της αναμέτρησης η Ελληνίδα άσσος με πολύ ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα σε ένα σημείοπου πολύ δύσκολα «βγαίνει»….και έκανε το 1-0 για τον «δικέφαλο του βορρά».

Δείτε το ωραίο γκολ της Παπαδοπούλου

Η απάντηση της ΑΕΚ:

Η ΑΕΚ ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο ημίχρονο. Στο 48΄τη λάθος πάσα της Στράντζαλη υπό πίεση εκμεταλλεύτηκε η Χατζηνικολάου, η οποία τροφοδότησε την Στεφάτου με σκαφτή μπαλιά, εκείνη πάτησε περιοχή και με κοντινό σουτ έφερε το ματς στα ίσα.